utorok 8. júna 2021

Takto dopadla moja online objednávka dioptrických okuliarov...

 Toto je jedna z tých recenzií ktorú sem dávam preto, že keď som ju sama potrebovala nájsť, nedarilo sa mi. Týka sa mojej objednávky z e-shopu Alensa.sk , pre mojich českých čitateľov je to Alensa.cz, ktorý je dá sa povedať takou "online očnou optikou". Ja som už dlho potrebovala nové okuliare, no reálne som sa k tomu dostala a oftalmologičku navštívila až  počas aktuálnej covid situácie počas ktorej nebolo veľa možností behať po kamenných predajniach a aj keď som do nejakej optiky zašla, mohla som vyskúšať iba do 5 rámikov, kvôli dezinfekcií. A tak mi napadlo že skúsim pozrieť aké sú možnosti kúpy cez internet. 
Čo ma v prvom rade prekvapilo a svojim spôsobom aj zneistilo boli veľmi príjemne ceny oproti kamenným predajniam. Samozrejme aj tu sú možnosti vybrať si drahý rám známych značiek ,zároveň je ale aj výber tých lacnejších oveľa širší. Na stránke je možnosť virtuálne si rámy vyskúšať. Nie je však pravidlom, že je to tak pri všetkých rámoch a práve aj ja som mala to "šťastie," že rám ktorý sa mi najviac pozdával nebolo možné si takto vyskúšať. A tak som objednávku hodnú chvíľu odkladala a uvažovala či to risknem či nie. Je aj možnosť rám si objednať zaplatiť vyskúšať a zadarmo vrátiť, samozrejme s tým že by mi bola vrátená aj plná suma, ak by mi nesadol. Pravdupovediac nechcelo sa mi ešte tieto opletačky. Keďže celkove dioptrické okuliare s rámom ktorý som si vybrala nevychádzali draho, tak som to po dlhých úvahách predsa len riskla. Nebola som si istá či parametre z predpisu od očnej lekárky odpíšem správne ale na e-shope bola aj voľba poslať odfotený predpis, ktorý mi do 24h skontrolovali a údaje uložili na zákaznícky účet ktorý som si vytvorila. A tak som si teda nakoniec svoje dioptrické okuliare - do diaľky naozaj objednala. Rám ktorý som si vybrala síce nemali práve skladom ,lebo bol medzi novinkami ale napriek tomu mi boli okuliare doručené do týždňa. Priznám sa prvé dni boli hrozné, uvažovala som či je problém v predpise od lekárky alebo v sklách , už som aj myslela že to bude na reklamáciu. Nebolela ma z nich hlava ani oči len som mala pocit, že akosi čudne vidím. Všade na internete som ale čítala, že na nové okuliare je potrebné si niekedy zvykať aj 2 týždne, o to viac ak majú aj cylindre, čo tie moje majú. Na moje prekvapenie už do týždňa som ani nevnímala, že ich vôbec mám na očiach a to počiatočne čudné videnie sa akoby vytratilo. Čiže po necelom mesiaci nosenia, môžem povedať že som so svojou objednávkou spokojná. Ľutujem, že som si na nich nedala aj ochranu proti modrému svetlu z obrazoviek. Je to samozrejme ďalší príplatok a ja som si nebola istá ako táto moja objednávka vôbec dopadne. 
• Doplnkových možnosti je tam neúrekom ako aj bežne v optike, len za lepšie ceny. Pri vyšších dioptriách je možné si priplatiť za tenšie sklá. A okrem spomínanej ochrany proti modrému svetlu je možnosť vybrať si samo-zafarbovacie sklá ktoré sa na slnku stmavia alebo multifokálne sklá (ak potrebujete dioptrie do diaľky aj na blízko. UV filter, antireflex, tvrdenie, hydrofóbna a samočistiaca úprava skiel je už v základnej cene bez príplatku.

• Taktiež je možnosť vybrať si z mnoho slnečných okuliarov bez dioptrií aj s dioptriami alebo okuliare proti modrému svetlu tiež aj bez dioptrií.

• Okrem okuliarových záležitostí majú v ponuke aj kontaktné šošovky a roztoky, starostlivosť o oči, príslušenstvo k okuliarom aj šošovkám a dokonca aj zopár kozmetických kúskov či doplnky stravy pre oči. E-shop je podľa mňa veľmi prehľadný ,všetko sa dá krásne vyfiltrovať a teda rýchlo nájsť presne to čo hľadáme. V kolonke informácie som našla odpovede skoro na všetky otázky. Ale kontaktovala som ich aj cez email, na ktorý som rýchlo dostala odpoveď.Čo sa týka mojich okuliarov, vybrala som si rám značky Crullé, ktorá je veľmi veľmi dostupná. Pre nás "šikovnejších" čo o sebe vieme, že je možné že si na okuliare aj sadneme (chichi), je lacnejší variant potešujúci. Taktiež mamičky s deťmi určite tiež uprednostnia nie príliš drahý rám. Výhoda nižšej ceny je a v tom že si tak môžem kúpiť okuliarov viac.

Presný názov môjho rámu je Crullé Cast C1. Je to kombinácia plastu a kovu, vybrala som si ho v čierno-zlatom prevedení. Pri všetkých rámoch je uvedená ich veľkosť a presné rozmery. Do obľúbených som si pridala viacero rámov medzi ktorými som sa rozhodovala a keďže moja kúpa dopadla dobre, predpokladám že si ešte objednám. Ako som už spomínala okuliare mi prišli do týždňa. Boli jednoducho ale bezpečne zabalené, v puzdre aj z handričkou. Možno by som si okolo toho balenia vedela predstaviť krajší marketing, ktorý dokáže navnadiť na ďalšiu objednávku ale svojim spôsobom to nie je nič čo by bolo podstatné, dôležite je aby sa okuliare cestou nepoškodili. Ak by sa vám zdal rám veľký tak ani nie je, taký akurát, to len ja mám malú hlavu (chichi).


Azda každému došlo, že tento môj článok, nie je spoluprácou zo spomínaným e-shopom. Iba dúfam, že ním pomôžem aspoň niekomu kto sa podobne ako ja nebude vedieť rozhodnúť či to vyskúšať. 


                                                                                                                

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Instagram