piatok 23. apríla 2021

ARGALISTA - Oud Burn Oil (Made in Morocco)

 Pravdepodobne prvý krát som sa stretla so značkou pochádzajúcou práve z tejto zaujímavej arabskej krajiny, z Maroka, ktoré je v kozmetickom priemysle známe kvalitným arganovým olejom. Eshop Arganola k nám distribuuje značku Argalista. Krémy, pleťové oleje, masky, sérum, telové mlieka aj aróma oleje, ktoré majú príjemne zloženia založené na prírodných zložkách a hlavne arganovom oleji. Pleťovú kozmetiku som neskúšala a tak k jej účinkom neviem nič povedať. Vyskúšala som ale aróma olej


 Vybrala som si ťažkú a intenzívnu vôňu - OUD (v inom jazyku Agarwood alebo Aloeswood) je jednou z najobľúbenejších vôni používaných v parfumérskom priemysle, ktorý sa získava zo živice vzácnych agarových stromov. Esenciálny olej Oud bol známy už v ďalekej histórií a mal aj svoj nábožensky význam. Jeho vôňa vraj vyvoláva pocity šťastia a tak uľavuje od depresií či úzkosti a osviežuje myseľ. Zároveň sa o tejto vôni hovorí ako o najsilnejšom afrodiziaku. Napriek tomu, že olejček používam už dva mesiace, mám pocit že z neho snáď ani neubudlo. Pri jeho intenzite mnohokrát stačí jedna kvapka. Aj keď jeho prvotným využitím je aróma lampa - difuzér, priznám sa ja som ho do nej zatiaľ nepoužila ,je to predsa len silná a špecifická vôňa ktorá by nemusela každému v našej domácnosti sadnúť.

• Veľkú radosť mi ale robí v skrini, stačí pár kvapiek napríklad na malý kúsok suchého dreva a prevonia ju na riadne dlho. Pozor ale na to, aby sa nedotýkal šiat, je to predsa olej.

  Domácnosť ním prevoniate napríklad pri umývaní podlahy, úplne stačia 3 kvapky do vedra z vodou. Ja som si ale zmyslela že ho kvapnem aj na umývateľný filter vysávača, teplý vzduch ktorý z vysávača prúdi ho roznesie po celom dome. 

  Dokonca odhodlala som sa ho vyskúšať aj namiesto aviváže, posmelilo ma to, že viem že koncentrované olejové aviváže/parfumy do prania sa vyrábajú. Do odmerky s octom som prikvapla pár kvapiek tohto aróma oleja. Vyskúšala som to zatiaľ iba dva krát ale pravdepodobne som ešte neodhadla správne množstvo, preto že nebolo ho skoro vôbec cítiť. 

 • Ak by ste si z akéhokoľvek aróma oleja chceli vytvoriť osviežovač vzduchu, stačí na to fľaša z rozprašovačom voda a niekoľko kvapiek olejčeka. A ak sa vám vymýšľať ako mne nechce ,stačí kvapka dve tri ,na vatový tampónik a zašupnúť to niekam.

 • Ja som tento olej chcela využiť aj ako parfum, kedže je to silná sladká a drevitá vôňa stačí ozaj kvapku rozotrieť na pulzné body. Olejové vône na tele dlho vydržia. Toto ale nemôžem odporúčať ľuďom s alergiami či citlivou pokožkou.

• Aj by som skoro zabudla na hneď prvú vec kde som ho prikvapla, a to bol dezinfekčný gél. Prípadne aj do nejakého nie zrovna voňavého dezinfekčného mydla môžte skúsiť.


Zloženie : Perfume concetrate, linalool, Geraniol, Citronellol, Alpha-Isomethyl iononeHydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, Isoeugenol, Coumarin, Limonene

Aj keď sa Argalista označuje ako prírodná kozmetika, ja tento olej vzhľadom na zloženie za čiste prírodný označiť nemôžem. Je pravdepodobné, že v Maroku sú iné nariadenia a nároky na zloženia. Mimochodom Argalista obchodík sa nachádza aj v navštevovanom Marockom meste Marrakech, možno na neho pri dovolenkových potúlkach natrafíte.
Bez ohľadu na to je to príjemný produkt. Fľaštička je z tmavého matného skla, s pipetou a ručne vyrábaným obalom. Obsah olejčeka je 50ml ,čiže vzhľadom na jeho intenzitu vydrží riadne dlho. Na e-shope je v ponuke 6 vôni, TU si ich môžte prezrieť. Priznám sa, ak by som si vyberala ešte raz siahla by som po inej vôni, trebárs vôňa Orange blossom by mohla byť sviežejšia, prípadne by som si radšej najprv objednala vzorky vôni.Podeľte sa so mnou, ak máte nejaký ďalší tip na využitie aróma oleja :)


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Instagram