piatok 29. januára 2021

La Roche Posay - EFFACLAR

Ležím v posteli s čajom a paralenom, tak je dosť možné, že v tomto článku sa objaví množstvo pravopisných chýb, ale využívam čas. Pravdepodobne som tu či na instagrame už neraz spomínala, že La Roche-Posay bola jediná kozmetika bez predpisu v časoch mojej puberty, ktorá naozaj pomohla. Poradila mi ju moja majsterka odborného výcviku - kozmetičky. Do dnes si pamätám ten údiv mojej spolu-sediacej "ty kde máš vyrážky?!",keď ma po pár mesiacoch používania LRP videla bez make-upu ;) Nie je to niečo čo používam dlhodobo, ani nechcem. Je to ale niečo čo zvyknem "nasadiť do boja" vždy keď nič iné nezaberá. Až keď už nezaberá ani toto tak je na rade kožná, také štádium sa u mňa momentálne opakuje raz za 3-4 roky. A ak ma sledujete na instagrame, možno ste postrehli že práve v októbri minulého roku som sa na moju kožnú musela znova obrátiť. Doliečim fliačiky čo mi ostali a pravdepodobne spravím článok aj o tom čo predpísala kožná a ako som sa zo škaredých vyrážok zase na dobu neurčitú vysekala.Keďže sa mi popri minulej barterovej spolupráci zvýšil kredit aj na niečo kozmetické, tak som ho rada minula na novinku, mikropeelingový čistiaci gél (teda neviem ako dlho ho už majú, ja som doteraz poznala iba ich klasický čistiaci gél) a tak som si povedala, že by som tu o mojej skúsenosti s touto značkou mala konečne napísať viac. Vždy keď si odo mňa niekto pýta radu ,v prvom rade odporúčam vyskúšať túto kozmetiku, hlavne pri pubertálnom akné. Je to bežne dostupné v lekárňach a na používanie kombinácie čistiaceho gélu a korekčného krému DUO(+) by sa mal nechať nahovoriť aj pubertiak mužského pohlavia ,ktorý o starostlivosti o pleť nechce ani počuť ;)
Ja som za tie roky toho z rady Effaclar vyskúšala viac (hydratačný zmatňujúci krém MAT, obnovujúci krém na mastnú pleť K, hĺbkovú korekčnú starostlivosť A.I.) nič z toho ma ale asi nenadchlo natoľko aby som si to znova kupovala. K čomu som sa ale pár krát tiež vrátila a môžem odporúčať je Adstrigentná pleťová voda z tejto rady (nie micelárna, tú som nemala ani micelárky nepoužívam).

Tento článok som ale primárne chcela venovať tomu čo vidíte na mojej foto. Hlavne teda tej, pre mňa novinke.
La Roche-Posay EFFACLAR Micropeelingový gél - Je gél bez peelingových zrniečok, samozrejme. Zobrala som 400ml balenie z dôvodu, že 200ml bolo iba o cca 3€ lacnejšie, plus toto väčšie má aj pohodlnú pumpičku, takže nebolo o čom. Nepoužívam ho každý deň, striedam ho aj s iným gélom ,tak aby som ho stihla spotrebovať rozhodla som sa vyskúšať ho v sprche aj preventívne na dekolt kde sa mi občas niečo malé vytvorí a na nohy ako "prevenciu" zarastajúcich chĺpkov. Poviem vám vyzerá to tak, že aj na toto sa mi celkom odsvedčí. Neviem ho úplne porovnať s tou klasickou verziou ich gélu, dlhšie som ju nemala. Ale čo si spomínam ten klasický ma asi viac vysušuje, no od vtedy sa mohlo zmeniť jeho zloženie a aj moja starostlivosť o pleť je tiež teraz oveľa oveľa hydratačnejšia. Tá prvá klasická verzia ich gélu neobsahuje kyselinu salicylovú ,čiže nemá možnosť tak dobre cieliť na upchaté póry ako tento gél. Neobsahuje ani mentol, čo tento áno, aj keď toto je podľa mňa len pre pocitovú záležitosť sviežej pleti po čistení a možno prekrvenie.
Za seba ale teda dám odporúčanie ,ten klasický gél (tmavomodrý obal) na silné "rozrýpané" akné (pretože to by mohol tento micropeelingový ešte viac rozdráždiť). Naopak pri pleti so slabšími vyrážkami ale viac upchatými pórmi, čiernymi bodkami... by som vyskúšala tento (svetlomodrý obal). Hneď po prvom-druhom použití je pleť na dotyk jemnejšia. A to hlásim aj čo sa týka tých nôh ,hlavne na stehnách zozadu sa mi zvykli tvoriť také "chrastičky" - zarastené chĺpky ktoré som hneď na dotyk cítila. Nie je to ešte dokonalé ale o dosť lepšie. Ja v sprche používam aj peelingovú rukavicu ale ani tá si s tým predtým neporadila.

La Roche-Posay EFFACLAR DUO(+) - Tento krém mám doma preistotu skoro stále, existuje aj jeho verzia s SPF 50 a aj pigmentovaná verzia, teda forma tónovacieho krému. Ja mám ale dlhoročnú skúsenosť iba s touto klasickou "nevytuningovanou" verziou. Priznám sa na tomto krémiku ma vždy iritoval Dimethicone na treťom mieste v zložení. Akosi mi nešlo do hlavy, že keď ma uvoľňovať póry, riešiť čierne bodky, tak ako môže byť medzi jeho hlavnými zložkami silikón. Hej plnil si úlohu pocitu instantne hladkej pleti, čo si všetci v jeho recenziách chvália, preto ho každý rád používa aj pod make-up ale inak jeho prítomnosť v tomto krémiku nechápem. No v zlých časoch sa na ňho stále obraciam, lebo sakra pomáha. S veľkým zapáleným akné už nie ale s tým bežným si poradí veľmi dobre. Obsahuje niacinamide, zinok aj kys. salicylovú tak pravdepodobne to majú na svedomí tieto látky. Napriek tomu ,že je to ľahký gélový krém, ktorý mi na pleti nijako neprekáža, ja ho vždy používam iba lokálne. Zároveň som ale vždy rada keď sa ho vo svojej starostlivosti už môžem "zbaviť" a znova prejsť na niečo s jednoduchším zložením. Možno som si za neho aj našla "náhradníka" v podobe Skinorenu, ten je ale u nás na predpis, takže nie každý sa k nemu môže dostať (zaujímavá obdoba bez predpisu je aPAD od Geek & Gorgeous, plánujem po dopotrebovaní skinorenu vyskúšať)


Aká je tvoja skúsenosť s LRP? :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Instagram