sobota 10. decembra 2016

Prirodnejšia permanentná farba na vlasy

"No a teraz ma posledný krát vidíte s vlasmi ,užite si to" - Moja hláška tesne pred farbením ,isto poznáte ten adrenalín keď skúšate niečo nové a ešte to aj vyzerá podozrivo :D
:D :D... Pri farbení mi asistovala mama, na túto činnosť ju pravidelne "zneužívam", mám tak aspoň istotu že výsledok by mal byť OK ,bez nejakých nezafarbených miest na hlave.
Farba ktorú som "testovala" je tzv. prírodnejšia alternatíva farbenia vlasov od značky Herbatint. Vyrobená v Taliansku.
     - Farba je bez parabénov,amoniaku,resorcinou,alkoholu a parfumácie.
     - Sľubuje 100% krytie šedín.
     - Je dermatologicky testovaná na citlivú pokožku
     - Vhodná pre vegánov. 
     - Netestovaná na zvieratách. 
     - Obsahuje výťažky s 8 bylín. 
     Farby na vlasy nie sú niečo s čím by som "experimentovala" tak ako napr. s pleťovou kozmetikou. Väčšinou kupujem tú istú značku ,prípadne vyberám si len medzi klasickými značkami ktoré nájdem v drogerke. V poslednej dobe ma vlasy trápia najmä svojou lámavosťou pri končekoch ,preto som farbenie odkladala čo najdlhšie sa dalo. Možnosť vyskúšať "menej agresívnu" farbu mi padlo vhod. 


    
 Obalu nemám čo vytknúť ,klasika ,s pomerne decentným dizajnom (veď som vám to všetko pekne nafotila) .Vo vnútri ma čakali dva rovnako veľké fľaštičky s odlišnými tekutinami. Jedna totálne tekutá (ako voda) a druhá len o trošilinku hustejšia (hnedočervenej farby). Prvé čo mi napadlo bolo "ako si toto dám na hlavu?!" Takže som si poooriadne prečítala celý návod ,s ktorého som pochopila že po zmiešaní sa (vďaka nejakej chemickej reakcií) vytvorí gél. Hej ,gél sa vytvoril ,ale predsa len to bolo dosť tekuté .Mimochodom zabudla som spomenúť, že neboli pribalené ochranné rukavice ,napriek tomu že na obale písalo že by tam mali byť .Mne to síce nerobilo problém ,doma ich mám kopu ale predsa len, mali by tam byť. Neviem kde sa podeli :P...    Tak teda späť k tej gélovej konzistencií. Bohužiaľ ,musím jej vytknúť že mi kvapla na tepláky ,na podlahu ,stekala po uchu .Asi to chce trochu praxe ,naučiť sa s takouto farbou pracovať. Pri farbe bol pribalený aj šampón a kondicionér ,obe mali 15ml ,čo je celkom fajn obsah a aj pri dlhých vlasoch vystačí na 2 krát. V e-shope stibio.cz ,kde sa farba dá kúpiť ,píšu že farba je na 2 použitia ,toto veľmi oceňujem ,napriek tomu že na moje dlhšie vlasy vystačí iba na jedno. Ale pri úplne krátkych vlasoch určite aj na 3 ,a to práve vďaka tej svojej konzistencií.                                       


                                                                                                                                                                                                 

 Napriek tomu že farba je bez amoniaku ,nemôžem povedať že by nejak voňala, skôr naopak, ale keďže nie je nijako chemicky parfumovaná tak jej to nemôžem vytknúť. Vlasy som farbila odtieňom 4N - Gaštan ,čo je v podstate odtieň podobný aký som mala aj predtým a ako jej aj moja pôvodná farba vlasov ,no tentokrát mi chytil prekvapivo tmavo, skôr mi to pripomína odtieň 3N (tmavý gaštan) .Inak keď som umývala vlasy, tiekla zelená farba čo netuším čím je spôsobené :D výnimočne som veľmi neskúmala zloženie. 

              


 Sivé vlasy zafarbila statočne a celkovo kvalita vlasov je na dotyk po farbení super .Prekvapivo ľahko išla zmyť s pokožky ,takže som zvedavá akú výdrž bude mať na vlasoch ,čo Vám asi neskôr aj dám vedieť. Celkový efekt taký dosť prirodzený by som povedalaŽiadne prehnané odlesky.                                                                            

Ako alternatívne riešenie farbenia fajn ,a nevylučujem že po nej ešte stiahnem. V e-shope Stibio.cz ju majú za 297 Kč (cca 10€) .Snáď ju čoskoro budú ponúkať aj slovenské e-shopy, FB stránka Herbatint bude pribežne pridávať info o tom kde sa dá kúpiť.  

Ak máš skúsenosť s Herbatint alebo inou prírodnejšou farbou na vlasy ,prípadne akýkoľvek dotaz ...čakám koment ;)   


http://www.stibio.cz/
https://www.facebook.com/herbatintCS/?fref=ts


1 komentár:

  1. Už som počula o tejto farbe, no osobnú skúsenosť s ňou veru nemám. Ja používam od Palette šampóny bez amoniaku, ja viem tá značka je vraj fest ničivá, ale tak raz za rok a bez amoniaku ma to hádam nezabije.
    Bianka

    OdpovedaťOdstrániť

Instagram